Достапни линкови

logo-print

Отворени банките во Египет


Протестите на Тахрир плоштадот во Египет

Протестите на Тахрир плоштадот во Египет

Банките во Египет се повторно отворени денеска, откако привремено престанаа со работа поради штрајкот на работниците и протестите во земјата. Банките затворија кога започнаа немирите на 18 дневните протести за соборување на режимот на Претседателот Хосни Мубарак. Кратко беа отворени кога Мубарак поднесе оставка на 11 февруари, а во минатата недела повторно прекинаа да работат, бидејќи вработените се придружија на протестите за добивање на повисоки плати и услови за работа.
XS
SM
MD
LG