Достапни линкови

logo-print

Убиени 15 милитанти во Пакистан


Пакистански војници

Пакистански војници

Пакистанските војници убиле 15 милитанти во северозападниот бунтовнички регион во близина на границата со Авганистан. Според властите околу 100 вооружени милитанти нападнале контролен пункт во Зиарат, при што престрелката траела неколку часа.
Војниците убија околу 100 милитанти во минатиот месец при операции во нивните засолништа.
XS
SM
MD
LG