Достапни линкови

logo-print

Зголемен бројот на загинати при нападот на банка во Авганистан


Бројот на загинати при нападот на Кабул банката во Авагнистан се искачи на 35, а повредени се околу 80 лица. Вооружена група на мажи и бомбаши самоубијци облечени во униформи на граничната полиција го извршиле нападот на банката во Џалалабад, главниот град на покраината Нангахар. Талибанците подоцна ја презедоа одговорноста,а мета на напaдот биле авганистанските војници, кои биле во банката да ја подигнат својата плата.
XS
SM
MD
LG