Достапни линкови

logo-print

Војската се повлече од улиците на Бахреин


Бахреинската војска денеска се повлекла од улиците низ земјата, како одговор на барањето на опозицијата за да биде започнат дијалогот за решавање на политичката криза. Според соопштението на властите војската и натаму ќе внимава на одржувањето на јавниот ред и мир. Во меѓувреме оклопните возила се повлекоа од централниот плоштад во Манама, каде се одржуваа протестите, при што полицијата морала да употреби солзавец за да ги спречи демонстрантите повторно да го окупираат местото.
XS
SM
MD
LG