Достапни линкови

logo-print

САД размислуваат за преземање акција против пиратите во Сомалија


САД размислуваат за можните опции за преземање акција по киндапирањето на една јахта со четворица американски државјани од страна на сомалиските пирати, соопшти американската амбасада во Најроби.
Бродот беше нападнат вчера во Арапското море на брегот на Сомалија.
XS
SM
MD
LG