Достапни линкови

logo-print

Нападната Кабул банката во Џалалабад


Вооружено лице нападнало банка во источен Авганистан. Портпаролот на провинцијата Нанганхар Ахмација Абдулзаи изјави дека безбедносните сили ја опколиле Кабул Банката во Џалалабад.
Според Ројтерс, едно лице е загинато во нападот.
XS
SM
MD
LG