Достапни линкови

Војската ја презеде контролата во Бахреин


Војската во главниот град на Бахреин, Манама

Војската во главниот град на Бахреин, Манама

Војската во Бахреин соопшти денеска дека ја презела контролата на клучните места во главниот град и забранила одржување на собири за да се воспостави јавен ред и мир во земјата.
Соопштението беше објавено на националната телевизија, откако полицијата изутринава со гумени куршуми и солзавец се обиде да ги растури три дневните демонстрации на главниот плоштад во Манама. Најмалку 4 луѓе загинаа при денешните немири, а 150 се повредени.
XS
SM
MD
LG