Достапни линкови

logo-print

Српските власти тврдат дека нема политичка криза во земјата


Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ

Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ

Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска дека нема политичка криза во земјата и дека актуелната промена на владата нема да влијае врз процесот на евроинтеграција на земјата. Според него во наредните денови владејачката коалиција ќе расправа за реконструкцијата на владата и ќе одлучи дали тоа ќе подразбира и намалување на бројот на министри.
XS
SM
MD
LG