Достапни линкови

logo-print

СДСМ ја одби поканата на Вељаноски


Андреј Петров потпретседател на СДСМ

Андреј Петров потпретседател на СДСМ

СДСМ соопшти дека нема да оди на адхок координативната средба на која ги повика претседателот на Собранието Трајко Вељаноски во отворено писмо до Бранко Црвенковски и другите лидери на политичките партии застапени во законодавниот дом. Генералниот секретар на партијата Анреј Петров изјави дека проблемите во Македонија не се решаваат со адхок муабети.
XS
SM
MD
LG