Достапни линкови

logo-print

Судири на демонстрациите во Јемен


Судирите меѓу демонстрантите во Јемен

Судирите меѓу демонстрантите во Јемен

Анти-владините демонстранти и приврзаниците на јеменскиот претседател Али Абдула Салех денеска се судрија во Сана. Демонстрантите се собрале пред универзитетот Сана од каде планирале да маршираат низ центарот на градот, но биле нападнати од приврзаниците на режимот, кои биле вооружени со палки, камења и ножеви. Полицијата истрелал неколку куршуми, но не успеала да ги смири двете страни и притоа најмалку 4 лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG