Достапни линкови

logo-print

Кривични пријави за 60 учесници во инцидентот на Кале


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека ќе бидат поднесени кривични пријави за 60 учесници во инцидентот на Кале, откако вчера биле идентификувани уште 30 лица. Според Јанкулоска до МВР досега нема најавени нови протести за музејот-црква на Кале и апелираше до сите кои размислуваат да учествуваат на вакви настани на кои би можело да биде предизвикано насилство и нарушување на јавниот ред и мир, дека ќе бидат санкционирани.
XS
SM
MD
LG