Достапни линкови

Џафери-инцидентот на Кале нема да ја наруши политичката состојба


 Муса Џафери, министер за локална самоуправа

Муса Џафери, министер за локална самоуправа

Министерот за локална самоуправа Муса Џафери изјави денеска дека коалиционите партнери ќе вложат енергија и волја за да бидат зачувани меѓуетничките односи, а инцидентот на Кале нема да ја наруши политичката состојба.
Според Џафери динамиката на меѓуетничките односи може да се провоцира во некои моменти и сите се свесни дека не треба да се случуваат такви работи.
XS
SM
MD
LG