Достапни линкови

logo-print

Дмитри Медведев во посета на Италија


Дмитри Медведев

Дмитри Медведев

Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска ќе ја започне официјалната посета на Италија, каде што ќе учествува на свеченото отворање на „Година на руската култура и рускиот јазик“, што се одржува во оваа земја. Се очекува тој да се сретне со својот италијански колега Џорџо Наполитано и со премиерот Силвио Берлускони, а за утре е предвидена и средба со папата Бенедикт 16-ти.
XS
SM
MD
LG