Достапни линкови

Лига на шампиони- Тотенхем го победи Милан


Питер Крауч стрелец за Тотенхем

Питер Крауч стрелец за Тотенхем

Синоќа беа одиграни првите два натпревара од осминафиналето во Лигата на шампиони во фудбал. Постигнати се следниве резултати:
Милан- Тотенхем 0-1
Валенсија- Шалке 1-1
Голот за Тотенхем го постигна Крауч во 80-та минута. Валенсија, пак, поведе со погодокот на Солдадо во првото полувреме, а изедначи Раул во вториот дел.
Денеска се играат уште два осминафинални натпревара. Се среќаваат Рома- Шахтјор и во најатриктивниот двобој Арсенал- Барселона.
XS
SM
MD
LG