Достапни линкови

logo-print

Обама повика на мирен одговор на протестите на Блискиот исток


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави денеска дека владите на Блискиот исток треба да ја признаат желбата на нивниот народ за промени и да им обезбедат мирен пат до подобрите можности. Според него јасно е дека младите генерации повикуваат на поголема слобода на Блискиот исток. Обама изрази загриженост за стабилноста на регионот, поради ширењето на протестите во Иран, Бахреин и Јемен. Тој повика на ненасилен одговор на протестите.
XS
SM
MD
LG