Достапни линкови

logo-print

Груби суспендиран од холандската амбасада за инцидентот на Кале


Холандската државна телевизија соопшти дека по истрагата на министерството за надворешни работи на земјата во врска со учеството на Артан Груби во инцидентот на Кале, тој е суспендиран од работното место во холандската амбасада во Македонија. Според телевизијата причината за таквата одлука е бидејќи Груби постапувал спротивно на правилата на амбасадата.
Телевизијата објави и дека амбасадорката Симоне Филипини била повикана на разговор во МНР.
XS
SM
MD
LG