Достапни линкови

logo-print

Турција ќе организира меѓународна конференција за Египет


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган


Турските власти предложиле да биде одржана меѓународна конференција за Египет, по соборувањето на режимот на Претседателот Хосни Мубарак. Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за идејата телефонски разговарал со американскиот претседател Барак Обама, кој побарал Турција да го започне организирањето на конференцијата, која според Обама ќе му помогне на египетскиот народ.
XS
SM
MD
LG