Достапни линкови

logo-print

Италијанскиот премиер Берлускони на суд во април


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони

На италијанскиот премиер Силвио Берлускони ќе му се суди под обвинение за секс со малолетна проститутка и за злоупотреба на власта. Судијата во Милано денеска го изрече обвинението, а судењето ќе започне на 6 април. Во саботата повеќе од милион луѓе протестираа низ Италија против недоличното однесување на Берлускони.
XS
SM
MD
LG