Достапни линкови

logo-print

Муслиманското братство ќе формира партија во Египет


Египетското муслиманско братство соопшти дека ќе формира политичка партија кога рестрикциите од времето на Хосни Мубарак ќе бидат укинати. Во меѓувреме, армијата која соопшти дека 6 месеци ќе владее до одржување парламентарни и претседателски избори, ги повика Синдикатите да ги стопираат штрајковите.
XS
SM
MD
LG