Достапни линкови

logo-print

А1 повторно пред владата протестира


Неколку стотини граѓани денеска ја блокираа улицата пред Владата за време на вечерните вести на А1 Телевизија откако телевизијата повторно се врати да емитува програма од пред Владата. Одлуката ја донесоа откако Судот повторно ги замрзна сметките на А1 телевизија, весниците „Шпиц“, „Време“ и Коха Ре и на уште неколку фирми на „Перо Наков“ бб.

XS
SM
MD
LG