Достапни линкови

logo-print

А1 повторно пред Владата на протести


A1 ТВ емитува вести пред владата во знак на протест поради повторното замрзнување на сметките

A1 ТВ емитува вести пред владата во знак на протест поради повторното замрзнување на сметките

Неколку стотини граѓани денеска ја блокираа улицата пред Владата за време на вечерните вести на А1 Телевизија откако телевизијата повторно се врати да емитува програма од пред Владата. Одлуката ја донесоа откако Судот повторно ги замрзна сметките на А1 телевизија, весниците „Шпиц“, „Време“ и **** е Ре и на уште неколку фирми од „Перо Наков“ бб.
XS
SM
MD
LG