Достапни линкови

logo-print

Самитот на Арапската лига ќе се одржи во Ирак


Ирак ќе биде домаќин на самитот на Арапскaта лига, за прв пат по две децении. Заменик министерот за надворешни работи Лабед Абави изјави дека самитот ќе се одржи на 29 март во Багдад. Според него настанот ќе трае два дена, а агендата се уште не е подготвена.
Самитот е клучен за интеграција на Ирак во арапскиот свет и е во критично време за регионот, по случувањата во Египет и Тунис.
XS
SM
MD
LG