Достапни линкови

logo-print

Египетската војска повикува да прекинат протестите


Протестите на плоштадот Тахрир во Каиро

Протестите на плоштадот Тахрир во Каиро

Египетската војска која е привремено на власт во Египет ги повика денеска работниците да прекинат со протестите. Војската го даде соопштението на националната телевизија, откако демонстрантите денеска се вратија на плоштадот Тахрир, на кој се одржија 18 дневните протести против режимот на претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG