Достапни линкови

logo-print

Министерката Јанкулоска го осуди насилството на Кале


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска го осуди инцидентот на Кале. Јанкулоска апелираше до медиумите и до политичките партии настанот да не се злоупотребува за дневно политички поени. Министерката изрази жалење што неодговорното однесување на одредени политичари било искористено за подгревање на страстите, што може да и нанесе штета на државата.
XS
SM
MD
LG