Достапни линкови

logo-print

Заменик министерот Бучи ќе даде оставка само ако побара Ахмети


Инцидентот на Кале

Инцидентот на Кале

Заменик министерот за внатрешни работи Џевад Бучи денеска изјави дека ќе поднесе оставка само доколку тоа го побара лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според Бучи тој само пред Ахмети сноси одговорност за неговата работа. Тој смета дека како заменик министер имал ингеренции да се вмеша во инцидентот на Кале, каде интервенирал на еден од учесниците да му бидат извадени лисиците. Бучи додаде дека на Кале бил за да ја смири ситуацијата за да не ескалира.
XS
SM
MD
LG