Достапни линкови

logo-print

Демонстрантите се вратија на плоштадот Тахрир во Каиро


Демонстрантите со портрети на тие што исчезнале на протестите на плоштадот Тахрир

Демонстрантите со портрети на тие што исчезнале на протестите на плоштадот Тахрир

Египетските жители се вратија на плоштадот Тахрир во Каиро, по неколку часа откако војската и полицијата ги растераа последните продемократски активисти од регионот. Стотина полицајци наведувајќи дека сакале да покажат солидарност со револуцијата се собраа на плоштадот, на кој траеа 18 дневни протести против режимот на претседателот Хосни Мубарак. Протести има и пред државните институции. Илјадници работници се собраа пред филијала на банка во Каиро, а најмалу 500 луѓе демонстрираа за поголема плата пред зградата на националната телевизија.
XS
SM
MD
LG