Достапни линкови

logo-print

Коштуница против конференцијата на НАТО во Белград


Поранешниот премиер Воислав Коштуница со лидерот на Српската прогресивна партија Томислав Николиќ

Поранешниот премиер Воислав Коштуница со лидерот на Српската прогресивна партија Томислав Николиќ

Демократската партија на Србија, чиј лидер е поранешниот српски премиер Воислав Коштуница ја повика денеска владата да ја откаже годишната конференција во Белград на НАТО во јуни годинава. Коштуница побара да биде прекината политиката која ја води државата кон членство во Алијансата. За партијата е неприфатлива улогата на НАТО во војната во БиХ и агресијата на Србија, како и нејзиното учество во отцепувањето на Косово.
XS
SM
MD
LG