Достапни линкови

logo-print

Вељановски бара Црвенковски да ги пушти пратениците во Парламент


Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски

Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска упати апел до лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски да им дозволи на координаторите на политичките партии во среда да дојдат на координативната средба во законодавниот дом.
Според Вељаноски политичката штета што се нанесува со бојкотот на опозицијата на Парламентот е ненадминилива. Опозицијата го напушти Парламентот, пред повеќе од две недели.
XS
SM
MD
LG