Достапни линкови

logo-print

Путин тужен за клевета


Судот во Москва денеска започнува сослушување по приватни тужби за клевета против рускиот премиер Владимир Путин. Имено, Путин во една телевизиска емисија изјави дека неговите политички противници краделе од државата додека биле на власт, посебно посочувајки го поранешниот заменик премиер Борис Немцов и уште неколку лица. Путин уште додаде дека сега тие сакаат да дојдат на власт за да продолжат со полнењето на сопствените џебови.
XS
SM
MD
LG