Достапни линкови

logo-print

Јосиповиќ во посета на Сараево


Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ денеска ќе престојува во посета на Сараево, каде што ќе му биде врачена наградата “Слобода”. Наградата ја доделува Меѓународниот центар за мир од Сараево на поединци и институции за посебен придонес за развој на хуманизмот и човековите права и слободи.
XS
SM
MD
LG