Достапни линкови

logo-print

Приоритет на египетската влада безбедноста во земјата


Прославата на плоштадот Тахрир во Каиро по оставката на претседателот Хосни Мубарак

Прославата на плоштадот Тахрир во Каиро по оставката на претседателот Хосни Мубарак

Египетскиот премиер Ахмед Шафик изјави денеска дека прироитет на привремената влада и е да се врати безбедноста и да се олесни секојдневниот живот на граѓаните. Тој се сретна со неговиот кабинет за прв пат по оставката на претседателот Хосни Мубарак и 18 дневните протести во земјата.
XS
SM
MD
LG