Достапни линкови

Беџет Пацоли ќе биде претседател на Косово


Лидерот на Алијансата за ново Косово Беџет Пацоли

Лидерот на Алијансата за ново Косово Беџет Пацоли

Лидерите на Демократската партија на Косово и Алијансата за ново Косово Хашим Тачи и Беџет Пацоли се договориле за формирање на коалиција во новата влада во земјата. Според веб-порталот Индексонлајн, Пацоли ќе биде претседател на Косово, а неговата партија ќе го добие и местото заменик-премиер и четворица министри.
XS
SM
MD
LG