Достапни линкови

logo-print

Бројот на загинати при бомбашките напади во Ирак се искачи на 33


Ирачките власти соопштија дека бројот на загинати при вчерашните бомбашки напади се искачил на 33. Бомбашот самоубиец го активирал експлозивот во автобус, кој превезувал шиитски свештеници, кои се враќале од религиозна церемонија. Инцидентот се случил во близина на градот Самара, кој се наоѓа северно од Багдад.
XS
SM
MD
LG