Достапни линкови

logo-print

Ирачките граѓани ќе добиваат бесплатна струја


Протестите во Ирак

Протестите во Ирак

Ирачките граѓани ќе добиваат бесплатно по 1000 киловат часови електрична енергија секој месец. Министерството за енергија се реши на тој чекор, поради протестите за сиромашната снабденост со енергија и основните услуги. Според министерството субвеницијата најмногу ќе им помогне на околу 8 милиони граѓани, кои се со ниски примања.
XS
SM
MD
LG