Достапни линкови

logo-print

Бројот на загинати при нападот во Кандахар се зголемува


Бројот на загинати при нападот на талибанците на полициска станица во авганистанската покраина Кандахар се искачи на 16. Според локалните власти талибанците биле вооружени со пушки и гранати. Меѓу загинатите има и полицајци. Министерството за внатрешни работи соопшти дека загинало 21 лице, меѓу кои и авганистански војници, цивили и еден агент на разузнавачката служба.
Авганистанските и НАТО силите по нападот спроведоа акција против талибанците.
XS
SM
MD
LG