Достапни линкови

logo-print

Централно собрание на ДПА во Тетово


Лидерот на ДПА Мендух Тачи

Лидерот на ДПА Мендух Тачи

Членовите на Централното собрание на ДПА денеска на редовна седница во Тетово ќе ги определат датумите за внатрепартиските избори. Според претседателот на партијата Мендух Тачи ќе биде одреден и датумот за одржување на конгресот.
Внатрепартиските избори ќе бидат спроведени со тајно гласање, а ќе бидат транспарентни за медиумите и меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG