Достапни линкови

logo-print

Протести во Јемен против претседателот Салех


Сана, Јемен

Сана, Јемен

Неколку илјади јеменци, главно млади, се собраа денеска во главниот град Сана на претести против претседателот Али Абдула Салех. Тие бараат претседателот Салех да го следи примерот на египетскиот лидер Мубарак и да си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG