Достапни линкови

logo-print

Иранската власт се плаши од својот народ


Белата Куќа соопшти дека цензурирањето во Иран на странските извештаи за случувањата во Египет, покажува оти властите во Техеран се плашат од сопствениот народ. Портпаролот Роберт Гибс изјави дека иранската влада страхува од волјата на иранците.
XS
SM
MD
LG