Достапни линкови

logo-print

ЕУ со повик во Египет да биде формирана нова влада


Кетрин Ештон

Кетрин Ештон

Говорот на Хосни Мубарак не отвори пат за брзи и длабоки реформи во Египет, изјави Високиот Преставник за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон.
Таа, по најавата на Мубарак дека до септември нема да ја напушти претседателската функција додека не биде формирана нова влaст, упати повик нова влада да биде формирана веднаш.
XS
SM
MD
LG