Достапни линкови

logo-print

Експлозии на железнички линии во Пакистан


Војник патролира во областа Дир

Војник патролира во областа Дир

При експлозии на бомби се уништени неколку железнички линии во Пакистан, соопштија тамошните власти. Тие велат дека мали експлозивни направи ја уништиле железницата на 4 локации во јужната провинција Синд. При експлозиите нема жртви. Властите се соменваат дека зад нападот стојат исламските милитанти.
Во меѓувреме, пакистанските војници убија 11 милитанти во северозападниот регион Дир, откако армијата започна операција против упориштата на милитантите.
XS
SM
MD
LG