Достапни линкови

logo-print

Закажана конститутивната седница на новото косовско Собрание


Јакуп Красниќи

Јакуп Красниќи

Вршителот на функцијата претседател на Косово Јакуп Красниќи ја закажа на 24 февруари конститутивна седница на новиот состав на косовското Собрание. Според Красниќи датумот бил договорен на состанокот со претставниците на парламентарните групи.
Парламентарните избори во Косово беа одржани на 12 декември.
XS
SM
MD
LG