Достапни линкови

logo-print

Кина ќе издвои милијарда долари за сушата


Кина ќе издвои милијрада долари за надминување на последиците од најголемата суша што ја погоди земјата во изминативе шест децении. Вчерашните снежни врнежи во поголемиот дел на земјата, според експертите, нема да ја подобрат ситуацијата.
XS
SM
MD
LG