Достапни линкови

logo-print

Уапсени двајца гардисти за убиство на протестите во Албанија


Протестите во Албанија

Протестите во Албанија

Албанското обвинителство соопшти денеска дека се уапсени двајца гардисти, кои се осомничени за вмешаност во убиството на четворица демонстранти во Тирана на анти-владините протести на 21 јануари. Опозиционата социјалистичка партија на чело со Еди Рама ја обвини владата на премиерот Сали Бериша дека е корумпирана и бара негова оставка и распишување на предвремени избори.
XS
SM
MD
LG