Достапни линкови

logo-print

Двајца војници на НАТО убиени во Авганистан


Војници на НАТО во Авганистан

Војници на НАТО во Авганистан

НАТО силите во Авганистан соопштија дека бунтовниците убиле двајца нивни војници во јужниот дел на земјата. Десет членови на меѓународната коалиција загинаа во месецов. Во северната покраина Балк при експлозија на бомба беше убиен директорот на оделението за истрага на криминал Нор Ахмад во регионот Шимтали и четворица негови телохранители.
XS
SM
MD
LG