Достапни линкови

logo-print

Руските власти го соопштија името на напаѓачот на Домодедово


Комеморација за жртвите на аеродромот Домодедово

Комеморација за жртвите на аеродромот Домодедово

Руските власти соопштија денеска дека 20 годишниот Могомед Јевлојев го извршил бомбашкиот напад на московскиот аеродром Домодедово, а притоа уапсени се и неговите брат и сестра, кои се малолетни. Тие се осомничени дека му помагале на Јевлојев. Одговорноста за нападот во кој загинаа 36 лица, а околу 180 беа повредени претходно ја презема чеченскиот лидер Доку Умаров.
XS
SM
MD
LG