Достапни линкови

logo-print

НАТО следната средба ќе ја одржи во Белград во јули


Српското министерство за одбрана соопшти денеска дека следната средба на врвот на НАТО ќе се одржи во Белград во средината на јули. Според министерството целта на средбата ќе биде размена на мислења и искуства меѓу командниот состав и разгледување на воени прашања од глобално и стратешко значење. Во разговорите освен земјите- членки на Алијансата ќе учествуваат и земјите од програмата Партнерство за мир.
XS
SM
MD
LG