Достапни линкови

logo-print

Продолжува посетата на Иванов на Чешка


Ѓорге Иванов

Ѓорге Иванов

Претседателот на РМ Ѓорге Иванов, кој денеска ја завршува дводневната посета на Чешка, ќе има средба со премиерот на оваа земја Петр Нечас, како и со повеќе чешки бизнисмени. Предвидено е претседателот Иванов да посети и повеќе културно-историски споменици. Вчера тој се сретна со својот домаќин и колега Вацлав Клаус, кој по нивната средба изјави дека Чешката Република ја поддржува интеграцијата на Македонија во Европската унија.
XS
SM
MD
LG