Достапни линкови

logo-print

Високиот претставник за БиХ на консултации со партиите


Високиот претставник за БиХ Валентин Инцко

Високиот претставник за БиХ Валентин Инцко

Високиот претставник за БиХ Валентин Инцко денеска ги започна консултациите со претставниците на политичките партии од федерацијата БиХ и најави дека тие ќе траат до крајот на неделата. Целта на консултациите според Инцко е да се истакне потребата политичарите да ја преминат блокадата во формирањето на владата без натамошни одложувања.
XS
SM
MD
LG