Достапни линкови

logo-print

Уапсен осомничен за убиство на опозициските протести во Албанија


Комеморација за жртвите на протестите во Албанија

Комеморација за жртвите на протестите во Албанија

Во Албанија е уапсен офицер на Националната гарда под обвинение за убиство на еден од демонстрантите на опозициските протести. Агим Лупо се товари дека го застрелал демонстрантот Зивер Веизи пред владата во Тирана на 21 јануари. На немирите за време на демонстрациите загинаа 3 лица.
XS
SM
MD
LG