Достапни линкови

logo-print

Европартениците за меѓународна хуманитарна конференција во Тунис


Протестите во Тунис против Претседателот Бен Али

Протестите во Тунис против Претседателот Бен Али

Европартениците повикаа денеска да се одржи меѓународна хуманитарна конференција во Тунис, каде е во тек демократската транзиција на земјата по соборувањето на претседателот Зине Ал Абидене Бен Али. Претседателот на Европскиот Парламент Јиржи Бузек изјави дека Северна Африка се соочува со истиот тежок пат кон демократијата, како и централна Европа пред 20 години.
XS
SM
MD
LG